Om de stad vlotter, aangenamer en menselijker te maken, ontwikkelde Citroën een creatief antwoord: een nieuw model van opensource-, collectieve en gedeelde mobiliteit die toegankelijk is voor iedereen. Dat is de belofte van Citroën Autonomous Mobility Vision.
Om plezier en service opnieuw centraal te stellen bij verplaatsingen in de stad, hebben Citroën, Accor en JCDecaux een visionair collectief gecreëerd: The Urban Collëctif. Uit deze samenwerking ontstond een geheel nieuw mobiliteitsconcept, geïllustreerd door The Citroën Skate, een technologisch mobiliteitsplatform dat gekoppeld wordt aan 3 Pods die 3 nieuwe en specifieke diensten aanbieden: Sofitel En Voyage, Pullman Power Fitness en JCDecaux City Provider.
De Citroën Skate is, afhankelijk van de bijbehorende diensten, een private of publieke mobiliteitstool die in alle stedelijke centra kan circuleren op speciale rijstroken om een vloeiende en geoptimaliseerde mobiliteit te garanderen. Hij bevat alle intelligentie en technologie om zich autonoom en elektrisch te verplaatsen: batterij, elektromotor, radars, lidars, enz. Gezien het uitsluitend stedelijke karakter is zijn maximumsnelheid beperkt tot 25 km/u.